Deniz Altı Tarama

1974’te denizcilik sektörü ve uluslararası yük taşımacılığı ile ticaret hayatına başlayan firmamız günümüzde farklı faaliyetleri üstlenerek büyümeye devam etmektedir. 1974 yılından beri hizmet veren İmamogullari kum çakıl ve deniz nakliyat firmasının 2 nesil üyesi olarak sektördeki deyim ve tecrübemizle kado tekstil ve denizcilik olarak kendimizi geliştirip yeni sektörlerde büyümeye devam etmekteyiz. Denizcilik faaliyetlerine de başlayarak deniz üzerinde gerçekleştirilmekte olan birçok işlemi de en uygun fiyata bulmanız için yardımcı olmuştur. Deniz altı tarama faaliyetleri ile sektörünüzde gerekli olan bilgileri edinmenize yardımcı olmaktadır. Sunmuş olduğu farklı deniz faaliyetleri ile denizcilik alanında ihtiyaç duyduğunuz taşıma nakliye yükleme boşaltma ve deniz dibi tarama gibi birçok işlemi gerçekleştirmektedir. Tekstil sektöründe göstermiş olduğu üstün başarıyı denizcilik faaliyetlerinde de göstererek müşterilerinin menfaatleri doğrultusunda birçok işi kısa sürede teslim etmiştir.

Deniz Altı Tarama Neden Yapılır

 

Deniz altı tarama faaliyetleri çeşitli sebeplerden dolayı yapılabilir. Başta değerli maden arama, değerli maden çıkarma işlemleri için deniz altıda tarama işlemleri yapılmaktadır. Değerli madenlerin aranması çıkarılması haricinde çevre koruma işlemleri içinde denizaltı tarama faaliyetleri yapılmaktadır. Yine deniz altında kıyı geri doldu işlemleri yapılması için de denizaltı tarama işlemlerini ihtiyaç bulunmaktadır. Deniz kapsamdaki deniz inşaatları iskele, köprü ayakları, deniz altı boru hattı, ulaşım hatları gibi birçok yapı faaliyetini kapsamaktadır. Bu kapsamda firmamız deniz altı tarama işlemlerini detaylı bir şekilde yaparak, yapılmasındaki asıl faktöre göre bilgilerin edinilmesini sağlamaktadır.

Deniz Altı Tarama Nasıl Yapılır

Deniz altı tarama işlemleri su altında çeşitli elektronik arama detektörleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Elektronik cihazlar kullanılarak denizaltı zemininin görüntülenmesi sağlanmaktadır. Firmamız tarafından gerekli tüm bilgiler teknolojik cihazlar kullanılarak elde edilmektedir. Yanı sıra denizaltı faaliyetlerini kullanılmakta olan yüzer ekskavatör, kovalı tarak, dökü gemisi, kesici emici tarak gemileri ve benzeri malzemeler de tarama faaliyetlerinde kullanılarak gerekli olan işlemler kısa sürede ve eksiksiz olarak gerçekleştirilmektedir. Deniz dibi tarama faaliyetleri kapsamında zeminin özelliğinin öğrenilmesinin zor olduğu durumlarda farklı işlemlerde gerçekleştirilebilir. Bu işlemler zeminden örnek alınması, burgu ile delinmesi, Kaya delme, patlatma, kaya kırılması, elde edilen örneklerin incelenmesini kapsamaktadır. Firmamız detaylı olarak deniz altı tarama faaliyetleri yürüterek su altında gerçekleştireceğiniz işlemlere göre detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.

Deniz Altı Tarama Faaliyetlerinde Firma Seçimi

Denizaltı tarama faaliyetleri oldukça kapsamlı bir alandır. Birçok faaliyet yapılacak işleme göre seçilmeli ve bu işlem doğrultusunda şekillendirilmelidir. Firmamız gelişen ve değişen teknolojilere ayak uydurarak gerekli olan bilgileri eksiksiz olarak elde etmektedir. Firmamız deniz altı zemini ile ilgili gerekli olan tüm bilgilere ulaşmanız için geniş bir filoya sahiptir. Bu kapsamda zeminde yapacağınız delme işlemleri için özel makineler, patlatma için özel su altı patlatıcı cihazlar, kaya kırmaya yarayan ekskavatör ve benzeri cihazlar, tarama işlemleri için görüntüleme cihazlarına sahiptir. Firmamız kil, kaya, çamur gibi deniz altında karşılaşılacak olan her yapıya uygun tarama, çıkarma, taşıma araçlarını filosunda bulundurmaktadır. Bu sayede gereksinim duyduğunuz bütün işlemler kısa sürede firmamız tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Deniz Tarama Türleri

Gelişmekte olan ve küreselleşen uluslararası ticaret panellerinde limanların ve denizlerin yapısının da öneminden dolayı dip tarama faaliyetlerine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu kapsamda yapılan uygulamalar arasında liman inşaatları başta bulunmaktadır. Yapılacak olan inşaatlarda muhakkak suretle deniz dibi tarama işlemleri yapılmalıdır. Yine liman alanlarındaki değişen zemin yükseklikleri belli aralıklarla taranarak gözetim altında tutulmalıdır. Yine hem akarsuların hem de denizin hareketlerinden dolayı kıyının alivyol veya kumlarla dolmasının önüne geçilmesi için deniz altı tarama işlemleri yapılarak gerekli durumlarda kıyı ıslahının gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun haricinde kanal kazıları için deniz tarama işlemleri, çevre düzenleme için deniz tarama işlemleri, göl ve göletlerde temizlik ve bakım işlemleri için zemin tarama işlemleri, kum ve çakıl çıkarmak için deniz tarama faaliyetlerine gereksinim duyulmaktadır. Firmamız tüm gereksinimlere kapsamlı olarak cevap verecek profesyonel hizmetler sunmaktadır.